Haberler

Elimsan, Dubai MEE 2018 Fuarı’nda Sektörle Buluştu

  • Mart 27, 2018

Enerji Sektörünün en saygın ve büyük fuarı olma özelliğini yıllardır koruyan Dubai Middle East Electricity Fuarı 06-08 Mart 2018 tarihinde, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’ nde gerçekleştirildi.  Fuarı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şirketlerin satış & pazarlama, iş geliştirme, satın alma, proje yönetimi, kalite ve diğer meslek gruplarından üst düzey yönetim kadroları, mühendisler, teknisyenler ve operatörler ziyaret etti.  Elimsan bu yıl H5 B19 nolu standında standart ürünlerinin yanında Dünya genelinde en zor kriterlere sahip olan EMC Serisi 12kV Metal Clad Şalt Panosu ve Orta Gerilim Ölçü Transformatörleri ile yer aldı.

Elimsan’ın global mühendislik anlayışındaki Ar-Ge ve Tasarım ekibi, Dünya’nın farklı ülke ve bölgelerindeki standartlara uygun olarak verimli ve güvenle çalışacak Orta Gerilim Hücre, Yüksek Gerilim Ayırıcı teknolojileri geliştiriyor. Şirket, yalnızca Türkiye pazarında değil, aynı zamanda özellikle Orta Doğu, Yakın Doğu ve Doğu Avrupa gibi bölgelerde de en büyük üreticilerden biri haline geldi. Elimsan, başta Katar olmak üzere; Vietnam’dan Almanya ve İngiltere’ye, Rusya’dan Tanzanya’ya, Kazakistan’dan Paraguay, Peru ve Şili’ye kadar farklı coğrafya ve iklimlerde bulunan 40 a yakın ülkeye ürünlerini ihraç ediyor.

Kompakt Tasarım, İleri Teknoloji, Yüksek Performans

Elimsan EMC Serisi Metal Clad Hücre ve içerisinde bulunan komponentlerin her biri (Elimsan Vakumlu Kesici, Orta Gerilim Ölçü Transformatörleri, Toprak Bıçağı, Sigortalar) yenilikçi teknolojiye sahip makine parkurunda yüksek kalitede malzeme ve işçilik ile Elimsan Teknoloji Üssü’  nde üretildi. Hava yalıtımlı, metal bölmeli modüler hücreler, geliştirilen özel klimatik sistemiyle yüksek sıcaklıklarda ve çöl koşullarında üstün performans gösteriyor. Ürüne ekstra güvenlik katan özel kilitleme sistemleri ve tüm kablolama tasarım ve uygulamaları da Elimsan teknoloji üssünde gerçekleştirildi. Ürün, uluslararası arenada kabul edilebilirliği en yüksek test laboratuvarları olan KEMA ve CESI’ de yapılan IEC ve ANSI standartlarındaki tüm tip testleri başarıyla tamamlayarak sertifikalandırıldı. Ardışık tip testlerini başarıyla geçen Dünya’nın ilk ve tek orta gerilim dağıtım panosu olan Elimsan EMC Serisi Metal Clad Şalt Panosu bu önemli özelliğini üç yıldır koruyor.

Pano, gerek kompakt tasarımı gerekse teknolojisi nedeniyle oldukça büyük bir ilgi gördü. Bu çerçevede değerli zamanını ayırarak standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.