Haberler

Elimsan Güney Amerika Pazarını Fethetti

  • Ocak 12, 2018

Geniş enerji kaynaklarına sahip Güney Amerika devletleri sosyalist yönetim yapısının hâkim olması ile özel sektörün elinde bulunan şirketleri kamulaştırma yoluna gidiyor. Yakın tarihte yaşanmaya başlayan tüm bu iyileşmeler Güney Amerika Ülkelerinin ekonomik yönden güçlenmelerine ve yeniden yapılanmalarına olanak sağlıyor. İnşa edilen şehirlerin ve sanayinin gereksinimleri kapsamında enerji iletimi ve dağıtımı üretimin aksamadan devamlılığı açısından öncelikli öneme sahip.  Bu nedenle ülkeler Elimsan ürünlerini tercih ediyor.

Madenlerde Yüksek Güvenlik

Elimsan olarak bizim Güney Amerika pazarına girişimiz Ocak 2016 tarihinde Şili’ye ihraç ettiğimiz yüksek güvenirliğe sahip 24kV TG21 Serisi Metal Muhafazalı Modüler Hücre Teknolojisi ile gerçekleşti.  Ürünümüz, çalışmaları devam eden ve tamamlandığında 2 milyon ton rezerve sahip olacak CODELCO Mining CIA Cevher Madeni projesinin enerji dağıtım yapısında kullanıldı. Enerji ve üretim sürekliliğini garanti altına alan Modüler Hücrelerimiz ayrıca üretim tasarrufu avantajı,  projelere uyarlanabilen boyutları ve teknik özellikleri ile projelerin daha az maliyetle gerçekleşmesine olanak sağlıyor. TG21 Serisi Elimsan Modüler Hücrelerimiz Chile’ de ayrıca; Minera Pucobre, Minera Pelambres ve ABB-Observ. Las Campanas projeleri için de tercih edildiler.

2016 yılının Mayıs ayına gelindiğinde Şili’ den sonra Peru’ nun önde gelen maden şirketi Raura oldukça büyük çaplı bir maden projesinde Elimsan ürünlerini tercih etti. Projede kullanılan 24kV TG21 Serisi Parafudurlu Kablo Bağlama Hücresi ve Vakumlu Kesicili Gerilim Trafo Hücresi tiplerinde Elimsan Modüler Hücrelerimizi sevkiyat malzemeleri beraberinde Peru’ ya gönderdik. Ürün ayrıca bir alışveriş merkezi projesinin enerji dağıtım sisteminde de yerini aldı.

 

Elimsan Şalt Panolara Kolombiya Enerji Bakanlığı’ndan Yeterlilik Sertifikası verildi!

Elimsan olarak ürün kalitemiz ve güvenilirliğimiz ile bir adım öne çıktığımız Kolombiya’da 17,5kV, 24kV, 36kV Metal Clad, Metal Muhafazalı Modüler ve 36kV RMU Hücrelerimiz Elektrik Tesisleri için Teknik Düzenlemeleri yapan Enerji Bakanlığı tarafından Yeterlilik Sertifikasına layık görüldü. Böylece Güney Amerika pazardaki konumumuz iyiden iyiye güçlenmeye başladı.  Nisan 2016’da Kolombiya’ ya ihraç edilen Elimsan Akım / Gerilim Ölçü Transformatörlerimiz farklı projelerde çözüm noktası oldu. Ölçü Trafolarımızın öne çıkan en önemli özellikleri hassas ölçümleme yaparak hem güvenliği garanti altına almaları hem sistemi kusursuzca korumaları hem de enerji kaybından oluşan maliyetleri minimize etmeleri olarak özetlenebilir.

Yenilenebilir Enerji Üretiminde Dünya Devi, Elimsan Ürünlerini Tercih Etti.

Takvimler Ekim 2016 tarihini gösterdiğinde ürünlerimiz ilk defa Paraguay pazarına girdi. Trafosur Firmasının bir projesi kapsamında yine 24kV TG21 Serisi Modüler Hücremiz tercih edildi. Ürünümüz ayrıca yenilenebilir enerji üretiminin Dünya lideri şirketi Binacional Itaipu projelerinde ve Ministerio De Hacienda projesinde yer aldı. Paraguay Elektrik İdaresi ANDE Mobil Trafo Merkezi – Entidad Binacional Yacyreta ve Substation “Fram” projelerinde kullanılmak üzere güvenilirliği ile ön plana çıkan 24kV EMC Serisi Elimsan Metal Clad Hücremizi kullanmaya başladı. Üstün teknolojik sisteme sahip hücrelerimizin öne çıkan en önemli özelliği yüksek güvenlikli kullanımları ve gerek arıza gerekse bakım sırasında kesintisiz enerji sağlayabilmeleridir.

2017 yılının Temmuz ayında Ekvador, 12kV, 630A olmak üzere Elimsan TG21 Serisi SF6 Gazlı Kesicili, Yük Ayırıcılı, Sigortalı ve Trafo Korumalı, SF6 Gazlı Kesicili Metal Muhafazalı Modüler Hücrelerini ve 24kV, 25kA Elimsan EMC 24 Serisi Arabalı, Vakumlu Kesicili Metal Clad Hücrelerini projelerinde kullanmaya başladı. Kasım ayına gelindiğinde ise Arjantin 36kV, 630A Elimsan TG21 Serisi SF6 Gazlı Kesicili, Yük Ayırıcılı, Sigortalı ve Trafo Korumalı Modüler Hücrelerimizi tercih eden ülkeler kervanına katıldı.

Günümüzün küreselleşen ve gelişen teknolojileri bizim her zaman daha iyiyi, daha kaliteliyi yapma heyecanımızı ve tutkumuzu arttırıyor. Ürünlerimizin KEMA, CESİ gibi Dünya’nın önde gelen laboratuvarları tarafından onaylı olması trafo, kesici gibi komponentlerimizin OG Pano üreticilerinin gözdesi olmalarına ve Şalt Hücre Teknolojilerimizin ve Yüksek Gerilim Ayırıcılarımızın küresel pazarda tercih edilmelerine olanak sağlıyor. Elimsan ailesi olarak biz gelişime olan daimi açlığımız ile sizlerin gereksinimlerine odaklı olarak her zaman daha da çok çalışmaya devam ediyoruz.