Haberler

Elimsan Hücreleri, Kolombiya FISE 2017 Fuarı’nda Sektörle Buluştu

  • Aralık 26, 2017

Latin Amerika’ nın en saygın ve büyük fuarı olma özelliğini yıllardır koruyan Feria Internacional del Sector Eléctrico Fuarı 29 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.  Fuara 350’ye yakın uluslararası firma katıldı. Elimsan bu yıl Azul Salonunda 59-60 nolu standında 24kV Metal Muhafazalı Modüler Hücre ve 24kV Metal Clad Hücre ürünleri ile yer aldı.

Elimsan Standı 3 gün süren fuarda oldukça yoğun ilgi gördü. Sergilenen EMC 24 Serisi Elimsan Metal Clad Şalt Panoları tamamen Türk tasarım ekibi tarafından geliştirildi. Ürünün yapısında bulunan en önemli unsurlardan biri olan metal bölmelendirme yüksek güvenliği ve servis sürekliliğini sağlıyor. Bunun yanı sıra Dünya genelinde tercih nedeni olan diğer bir özelliği de farklı teknik spesifikasyonlara ve müşteri gereksinimlerine kusursuzca cevap verebilen tasarım esnekliğinin olması. Modüler bir yapısı olan EMC 24 Serisi Elimsan Metal Clad Şalt Panonun, IEC 62271-200 standartlarında uluslararası kabul edilebilirliği en yüksek test laboratuvarları olan KEMA ve CESI’ de yapılan testler sonucunda alınmış tip test sertifikaları bulunuyor. Ayrıca Dünya genelinde pano üreticilerinin de tercih ettiği bir marka olan Elimsan Vakumlu Kesici,  Elimsan’ın tüm orta gerilim Metal Clad şalt panoları için platform oluşturuyor.

 

Fuarda sergilenen TG21 Serisi Metal Muhafazalı Modüler Hücre, Elimsan’ın 35 yılı aşkın tecrübesi, uzman mühendislik ve yenilikçi teknolojilerle Uluslararası standartlarda seri üretimi yapılan bir ürünü.  Kompakt ve ergonomik tasarımı, montaj kolaylığı, maksimum operatör güvenliği, uzaktan kumanda gibi üstün özelliklere sahip pano, genişleme olanağı ile işletme maliyetlerini minimize ediyor. Ayrıca ICMET ve CESİ tip test sertifikalı metal muhafazası bulunan ürün projelere uygun esnek tasarımlarla her zaman ihtiyaçlara kusursuzca cevap verebiliyor.

Elimsan Orta Gerilim Ölçü Trafoları Latin Amerika’yı Fethetti.

Gerek Elimsan’ın kendi ürünleri içerisinde kullandığı gerekse Dünya geneli pano üreticilerinin tercih ettiği IEC 61869 üretim standardında geliştirilmiş olan Orta Gerilim Akım ve Gerilim trafoları, KEMA ve ICMET laboratuvarlarında yapılan başarılı testler sonucunda kalitesini ve güvenilirliğini belgeledi. Ölçü Normları DIN Alman Standartlarında olan ürünün ayrıca, Amerika kıtası genelinde kullanılan ANSI NORM standartları, Kanada standartları, AS Avustralya Standartları ve İngiltere Standartlarına uygun üretimi yapılabiliyor.