Haberler

Elimsan “Türkiye’ nin İhracatçı İlk 1000 Firması” Listesinde Yerini Aldı.

  • Haziran 28, 2018

Elimsan “Türkiye’ nin İhracatçı İlk 1000 Firması” Listesinde Yerini Aldı.

Elimsan, Türkiye İhracatçılar Meclisinin her yıl yaptığı araştırmalar sonucunda yayınladığı “Türkiye’ nin İhracatçı İlk 1000 Firması” listesine 2017 yılında da geçtiğimiz yıla oranla 300 sıra daha yükselerek girmeyi başardı.

1980 yılında yağlı tip kesici üretimi ile bir atölyede üretim hayatına başlayan Elimsan, Türkiye’de şalt cihazları endüstrisinin kurucusu konumunda bulunuyor. Ticari hayatına başladığı günden bu yana küresel markalarla rekabet eden Şirket, “Global Şirket” vizyonu ile geleceğe yatırım yapıyor ve uluslararası pazarlarda başarı hikayesini yazmaya devam ediyor.  Elimsan,  40 yıla yakın deneyimi ile oluşturulmuş köklü teknolojisi, ar-ge ve tasarım merkezi, müşteri odaklı yaklaşımı ile projelere sınırsız çözümler geliştiriyor. Hatasız ürün teslimatını ilke edinen firma; bünyesinde yer alan TS EN ISO/IEC 17020 ile TS EN ISO/IEC 17025 standardlarına göre akredite kontrol ve test laboratuvarlarında ürünlerinin testlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca Elimsan ürünlerinin tamamı, CESI, KEMA, ICMET gibi dünya genelinde geçerliliği olan laboratuvarlar tarafından da test edilerek belgelendiriliyor. Kaliteli ürünleri ve hayata geçirdiği başarılar, olumlu referanslar oluşturarak şirketi en büyükler ligine taşımaya devam ediyor.

Tamamen Türk yüksek mühendisleri tarafından gerçekleştirilen yoğun ar &  ge çalışmalarıyla; faaliyet gösterdiği endüstriler ve potansiyel pazarlara yönelik yeni ürün ve teknolojileri geliştiren, her daim zoru başarmaya, fark yaratmaya çalışan Elimsan, tecrübelerini, teknolojisini, bilgi gücünü global pazarda en üst seviyeye çıkarmaya ve sektörü geliştirmeye devam ediyor. Şirket, gerçekten kaliteye ve teknolojiye çok üst düzeyde ihtiyaç duyan pazarların ihtiyaçlarını kusursuzca karşılama yeterliliğinde bulunuyor.

Elimsan, farklı coğrafyalarda ve iklimlerde, farklı şartnamelere sahip projelere uygun, yüksek kalitede üretim yapabilme gücüne ve yeterliliğine sahip olması ve Ar-Ge projelerine verdiği ağırlık sayesinde ihracat payını yıldan yıla arttırıyor. Satışlarının %50 sini yurtdışına yapan şirket, 2016 yılında Türkiye ekonomisine yaptığı katkılarını önemli ölçüde arttırarak 2017 yılında da Türkiye İhracatçılar Meclisinin ilk 1000 ihracatçı firma araştırması sonucunu yayınladığı listede 300 sıra daha yükselerek başarılarının kalıcılığını tekrar kanıtladı. Elimsan ürünlerini, başta Katar olmak üzere; Vietnam’dan Almanya’ya ve İngiltere’ye, Rusya’dan Tanzanya’ya, Kazakistan’dan Latin Amerika’ya kadar 40’ tan fazla ülkeye ihraç ediyor.

Elimsan’ ın tamamen yerli istihdam ve kaynakları ile üretmiş olduğu ürünlerinin Türkiye’deki ve yurtdışındaki enerji üretim, iletim ve dağıtım tesislerinde dünya devi olarak bilinen markalara tercih edilmesi, kalitesinin ve marka bilinilirliğinin en büyük göstergesi olmaya devam ediyor.  Elimsan’ın hedefi; yetişmiş insan gücü, geniş ve kaliteli ürün yelpazesi ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak markasını yurtiçinde ve yurtdışında en iyiler arasında konumlandırmak, ülkemizi dünya arenasında en iyi şekilde temsil etmek ve ekonomimize sürekli ve artan katkılar sağlamaktır.