İnsan Kaynakları

Elimsan'da kariyer.

Elimsan Şalt Cihazları ve Elektromekanik Sanayi ve Tic. A. Ş. insana ve çevreye değer veren köklü bir kuruluştur. Müşteri odaklı bir üretici olarak, kendimizi müşterilerimize sınıfındaki en iyi ürünleri zamanında ve her zaman hatasız olarak sunmaya adadık. Bunu yaparken çalışanlarımıza, topluma ve ortaklarımıza pozitif katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Elimsan, açıklık, şeffaflık, empati ve bireyselliğe olduğu kadar bütünselliğe de değer veren bir kültüre sahiptir. Karşılıklı güven; kurum içi iletişimde, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve yatırımcılarımızla olan ilişkilerimizde işbirliklerimizin ana temelini oluşturmaktadır.

Kaliteli ve yenilikçi ürün tutkusunun ön planda olduğu teknoloji üssümüzde, çalışanlarımızın güvenliği ilk önceliğimizdir. Elimsan, kurulduğu günden bugüne çevreye ve iş güvenliğine maksimum değer veren politikaları ve uygulamaları hayata geçirmiş olup, 30.07.2003 tarihinde TSE tarafından yapılan tetkikler sonucu ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı Belgesi, 2011 yılında da OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Müşteri odaklı iş modellerinin başarının tek şartı olduğunun bilincinde olan Elimsan, üretim sektöründe müşteri memnuniyetini sağlamanın da personel mutluluğuna endeksli olduğunu göz önünde bulundurur. Bu sebeple her alanda daima ilerlemeyi benimsemiş olan yönetim anlayışıyla, en değerli kaynağımız olan çalışanlarımıza da destek olmayı amaçlayan çeşitli projeler geliştirir. İşe alım aşamasından itibaren önü açık bir kariyer planlaması fırsatı sunulmasına olanak sağlar. Böylece sektöründe model bir yapı ve güçlü bir marka olma yolunda bizlere destek olacak çalışma arkadaşlarımız ile beraber çalışmayı hedeflemekteyiz.

Open Positions

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REF: LI

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REF: DSA

Quisque imperdiet eros lacus, quis scelerisque lorem congue id. Integer porta magna sed luctus volutpat.

REF: QI

Çalışan Profilimiz

Toplam Çalışan Sayısı : 508
Beyaz Yaka Toplam : 113
Üniversite Mezunu : 79
Mühendis : 46
Mavi Yaka Çalışan : 395

İşe Alım Süreci

Elimsan, kurumun değer ve kültürüne uygun kişileri belirleyerek pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip adayları uygun pozisyonlara yerleştirmektedir.

İnsan Kaynakları Birimine gelen personel talebi, ilgili departman müdürü ile koordineli olarak değerlendirilir. Kurumun değerlerine, kültürüne, stratejilerine ve işin gereksinimlerine en uygun kişiyi belirlemek için pozisyonun kıstasları kararlaştırılır. İnsan Kaynakları Birimi, e-mail, web sitesi uygulamaları ve şirket içi önerilerinden oluşan başvuru havuzunu değerlendirir. Şirketin ve pozisyonun yeterliliklerine sahip adayın bulunamaması durumunda internet üzerinden ilan verilerek duyuru yapılır. Gelen başvurular değerlendirilerek uygun adaylar görüşmeye davet edilir. İnsan Kaynakları Birimimiz tarafından yapılan görüşmelerde aday, kurumun değer ve kültürüne uygunluğu açısından; Bölüm Müdürleri ile yapılan görüşmelerde de pozisyonun gereksinimi olan yeterliliklere uygunluğu açısından değerlendirilir.  Süreci olumlu sonuçlanan ve onaylanan aday, son olarak mülakata davet edilerek İnsan Kaynakları Müdürü ile görüşür.

Eğitim

Elimsan’da işe başlayan tüm personel işbaşı ve oryantasyon eğitimini, her mavi yaka personel işe başladığı ilk bir hafta içerisinde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini alır. İSG eğitimi, her yıl yılda bir defa olmak üzere tüm personele verilir.

Bireysel performans ve potansiyel değerlendirmesi yapılan personel,  işin gereklerine, belirlenmiş olan eğitim ihtiyaçlarına, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine, performansı ile yetkinliklerinin artırılmasına yönelik belirlenen eğitim ve gelişim uygulamalarına katılmakla yükümlüdür. Bu çerçevede her yıl birim müdürlerinin talepleri ve insan kaynakları biriminin gerekli gördüğü gereksinimler doğrultusunda kurum içi ve kurum dışı eğitim planları oluşturulmaktadır.

Performans Değerlendirme

Elimsan’da görev yapan tüm beyaz yaka personele 180 derece performans değerlendirme süreci uygulanır. Bu yöntem çalışanın performansı ile ilgili birden fazla bakış açısını yansıtmakta ve performansın her yönüyle değerlendirilmesine olanak sağlamaktadır. İnsan Kaynakları tarafından dağıtılan Performans Değerlendirme Formları; değerlendirmeye tabi personelin kendisi, bir üst amiri ve kişi ile aynı düzeyde çalışan ekibinden bir çalışan tarafından doldurularak belirtilen tarihlerde İnsan Kaynaklarına teslim edilir. İnsan Kaynakları Bölümü’nün değerlendirmesi sonucunda ilgili raporlamalar Genel Müdür’e sunulur ve değerlendirme süreci tamamlanmış olur.

Staj

Elimsan, üniversite ve liselerde eğitim gören öğrencinin, kişisel bilgi ve beceri düzeyini yükseltmek, güncel tutmak suretiyle potansiyel işgücü istihdamına uygun adaylar yetiştirmek için staj başvurularını değerlendirmektedir. Staj için gelen öğrenciler, Elimsan’ı ve iş süreçlerini yakından tanıma imkânı bularak kariyerlerine Elimsan’da yön verme fırsatı yakalarlar.

Çalışma Düzeni

Elimsan’da haftalık çalışma süresi 45 saattir. Beyaz yaka çalışanlarımız haftada 5 gün (Pazartesi-Cuma) 08.00 ile 18.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Mavi yaka çalışanlarımız ise bölümlere göre farklı vardiyalarda çalışmakta olup, vardiya düzenine göre hafta tatilini kullanmaktadırlar.